Що таке шовкографія

Що таке шовкографія, знали ще до нашої ери, тому її прийнято вважати найдавнішим і найбільш практичним видом друку.
Шовкографія — це один з видів друку, суть якого полягає в нанесенні фарби через трафарет. Раніше трафарети створювались із справжнього шовку. Від цього і назва – шовкографія. Сьогодні, звичайно, використовуються інші більш сучасніші та технологічні матеріали.

Як це працює:

1. Створення трафарету для шовкографії

Що таке шовкографія

Технологічну тканину поміщають у рамку

 

Що таке шовкографія

Тканину сильно натягують.

 

Що таке шовкографія

Тканину покривають спеціальною фоточутливою емульсією.

 

Що таке шовкографія

Друкують чорно-біле зображення на плівці, друкувати можна навіть на звичайному лазерному принтері. До готової рамки прикладають плівку із зображенням.

 

Що таке шовкографія

Після цього опромінюють ультрафіолетом. Елементи рамки не закриті плівкою полімеризуються та тверднуть, а закриті елементи залишаються у рідкому стані.

 

Що таке шовкографія

Потім рамку промивають під тиском вимиваючи елементи з рідкою емульсією. Таким чином створюється трафарет для друку одним кольором.

 

Для друку декількома кольорами створюється відповідна кількість трафаретів.

2. Друк

Що таке шовкографія

Рамка накладається на друковану поверхню (тканину, футболку) і за допомогою спеціального ракеля, друкар наносить фарбу необхідного кольору на об’єкт через трафарет.

 

Що таке шовкографія

 

Для нанесення іншого шару фарби (іншого кольору) використовується інший трафарет. Співпадіння шарів можливе лише на спеціальних карусельних станках. При використанні спеціального обладнання процес друку добре автоматизований, тому займає порівняно не великий проміжок часу.

Що таке шовкографія

Верстат для нанесення різних кольорів

Використання методу дозволяє за короткий термін надрукувати велику партію футболок. Даний метод надзвичайно вигідний для виготовлення великої партії однакових принтів. А для поодиноких замовлень це трудоемний процес, а поодиноке замовлення може здатися занадто дорогим.

Саме тому футболка, надрукована методом шовкографії, виглядає насиченою, яскравою та оригінальною. Магазин Гарбуз - місце, де ви знайдете стильний та оригінальний одяг для Вашого малюка, а також втілити свої власні дизайнерські ідеї.
Інформація взята тут